Podstrona: ERASMUS+ świętuje jubileusz i ma konkurs dla studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

ERASMUS+ świętuje jubileusz i ma konkurs dla studentów PRz

2017-01-19 , red.  Artur Polakiewicz
ERASMUS+ świętuje jubileusz i ma konkurs dla studentów PRz

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła konkurs na plakat związany z 30-leciem programu ERASMUS+. Zaprojektowany przez zwycięzcę afisz będzie promował jubileusz Erasmusa. To doskonała szansa na zdobycie nagrody – sprzętu multimedialnego. Zgłoszenia można wysyłać do 28 lutego br.

15 czerwca 1987 roku Wspólnoty Europejskie zdecydowały o uruchomieniu Erasmusa, największego w Europie programu międzynarodowej wymiany akademickiej. Do jego głównych zadań należy poszerzanie współpracy naukowej i wspieranie rozwoju uczelni oraz możliwości ich pracowników i studentów. W Polsce program ten funkcjonuje od 2008 roku. Do krajów uczestniczących w Erasmusie należy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz państwa EFTA/EOG (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) i państwa kandydujące do UE (Turcja, Macedonia).

Zachęcamy studentów PRz do zgłaszania swoich pomysłów na plakat. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.